• Okresné kolo vo volejbale – mix žiakov SŠ

• Dňa 23.3.2023 sme sa zúčastnili Okresného kola vo volejbale – mix žiakov SŠ okresu Kežmarok. Turnaja sa zúčastnili študenti GY POH, ŠUP, SOŠAPaT Kušnierska a HAOB. Po vzájomných zápasoch každého s každým sa na prvom mieste umiestnilo zmiešané  družstvo GY POH. Reprezentanti našej školy skončili tesne za nimi na 2.mieste. Krásny výsledok dosiahli v zložení: Dudášková N., Gulašiová N., Hájovská D., Husáková E.A., Neupauerová L., Frič M., Majerčák M., Stuchlák M., Závacký A., Antoň B.  a Krajčoviech F.

Za úspešnú reprezentáciu školy ďakujeme.

Mgr.Iveta Štancelová

• Workshop Reč tela

• V piatok 17.03.2023 sa študenti 1. a 2. ročníka zúčastnili workshopu o reči tela. Naučili sa gestá či mimiku, ktoré prevládajú pri strese, naučili sa rozoznávať klamstvá, ale si vyvrátili aj niektoré mýty o reči tela. Ku koncu tohto zaujímavého workshopu si žiaci vyskúšali rozoznať situácie podľa postoja daných ľudí a tí najšikovnejší dostali knihu ako odmenu.

Viktória Svobodová, II.B

• 2.B na potulkách mestom

• V stredu 15. 3. 2023 sme my, študenti 2.B, navštívili Evanjelické lýceum a knižnicu v historickom sídle našej školy - v Kežmarku.

Vďaka zaujímavej prednáške pani sprievodkyne sme sa dozvedeli mnoho nových informácií o knihách v danej knižnici - dokonca sme mohli do niektorých aj nazrieť. Dostali sme možnosť prečítať texty napísané rôznym typom písma používaných v minulosti a nemenej zaujímavé bolo dozvedieť sa aj o školských pravidlách, ktoré museli dodržiavať študenti tunajšieho lýcea či o zážitkoch tunajších študentov nadobudnutých počas ich štúdia.

Po lýceu naše kroky smerovali do blízkych evanjelických kostolov. Tu sme si vypočuli zaujímavú prednášku o histórii ich vzniku, osobitostiach ich konštrukcie alebo o udalostiach, ktoré mali veľký vplyv na ich neskoršiu existenciu.

Viktória Svobodová (2.B)

• HOTELOVKA V SND

• Ešte pred jarnými prázdninami sa študenti našej školy vybrali do Bratislavy, aby navštívili operné predstavenie Svätopluk v Slovenskom národnom divadle. Nezvyčajný výber pre mladú generáciu, akou sme my, no každému z účastníkov sa predstavenie páčilo a musíme konštatovať, že aj vďaka tejto skúsenosti takému druhu umenia v budúcnosti dáme šancu.

A ako naša návšteva Bratislavy vyzerala, si môžete pozrieť na priložených fotografiách či videu.

Viktória Svobodová (2.B)

• Finančná gramotnosť

• 15.3.2023, v čase konania externej časti maturitnej skúšky z cudzích jazykov, si žiaci 2.A triedy rozšírili svoje vedomosti z oblasti finančnej gramotnosti. Absolvovali sériu prednášok s konzultantom nadácie PARTNERS, pánom Krafčíkom. V rámci vzdelávacieho cyklu Finančná akadémia  absolvovali úvodnú lekciu a tému Dobrý hospodár & zlý hospodár. Pochopili význam finančného plánovania, rozdiel medzi sporením, obchodovaním a investovaním, diskutovali o tom, do čoho ľudia  investujú a aké riziká sú spojené s investovaním, zostavovali osobný rozpočet. Všetci zúčastnení si odniesli veľa zaujímavých a užitočných  poznatkov.

Ing. Alena Sosková

predmetová komisia ekonomických predmetov

• Naša návšteva Tatranskej mliekarne

14.3.2023, v čase, keď sa maturanti trápili s testom zo slovenského jazyka a literatúry, sme spoločne s „mojou“ 1.A triedou mali úplne iný program. Navštívili sme priestory Tatranskej mliekarne, a.s. v Kežmarku. Je to najzelenšia mliekareň na Slovensku a jediná, ktorá vyrába mlieko a mliečne výrobky v bio-kvalite. Vyrába mlieko, smotanu, maslo, syry, syrové nátierky, jogurty, dezerty...nám všetkým dobre známe produkty s typickým logom TAMI.

Vďaka odbornej prednáške a filmu sme sa dozvedeli o minulosti i súčasnosti tejto spoločnosti. Mali sme možnosť ochutnať výborné čerstvé syry a iné chutné výrobky. Vypočuli sme si množstvo odborných názorov o dôležitosti mlieka ako zdroja vápnika a ďalších minerálov či laktózy a vitamínov.

Videli sme aj časť výrobných priestorov, balenie a skladovanie výrobkov. A na pamiatku sme dostali suveníry s logom spoločnosti.

Radi by sme sa poďakovali obchodnému riaditeľovi spoločnosti PhDr. Husákovi a jeho kolegyniam za realizáciu tejto exkurzie. Veríme, že naši študenti sa tam budú môcť vrátiť aj v budúcich školských rokoch!

RNDr. Eva Labusová

predmetová komisia matematicko-prírodovedných predmetov

• Tréning animátorov

• Vo štvrtok 2. marca 2023 sa vybrané žiačky 1.A, 1.B a 3.A triedy zúčastnili tréningu animátorov, ktorý bol organizovaný v spolupráci s agentúrou STAGEMANN. Tréning bol zameraný na praktické zručnosti. Žiačky si vyskúšali prácu s mikrofónom, hry statické aj dynamické, modelovanie figúrok z balónov, prácu v tíme.  Všetci zúčastnení získali certifikát v odbore animátor.

Vyučujúca ANČ

• Barmanská súťaž študentov HAOB

• Dňa 20. 2. 2023 sa v našej škole uskutočnil 1. ročník Barmanskej sútaže študentov HAOB určenej pre žiakov všetkých ročníkov našej školy.

Žiaci predviedli svoju tvorivosť pri zostavovaní nápojov aj ich dekorácií. Taktiež ukázali svoje zručnosti a schopnosti pri ich miešaní.

Víťazom sa stal Gabriel Baran (2.A).

Srdečne blahoželáme.