• Svetový deň sprievodcov cestovného ruchu

• 21. február - Svetový deň sprievodcov cestovného ruchu si žiaci študijného odboru „manažment regionálneho cestovného ruchu“ pripomenuli netradičnou formou vyučovania. Prváci absolvovali v spolupráci s agentúrou PROSTAFF tréning animátorov a druháci navštívili Košice, kde si s odborným sprievodcovským výkladom prezreli viacero kultúrnych a historických pamiatok  - Dóm sv. Alžbety, Jakabov palác, ortodoxná židovská synagóga na Puškinovej ulici a Galéria Ľudovíta Felda a aj sami si vyskúšali úlohu sprievodcu cestovného ruchu.

Ing. Alena Sosková, Ing. Zuzana Ondrášiková, Ing. Mária Vrábliková, PhD.

• Lyžiarsky kurz prvákov

• Žiaci prvého ročníka sa v období od 12.2. do 16.2. zúčastnili lyžiarskeho kurzu v stredisku Strednica v Ždiari. Nelyžiari sa naučili lyžovať a lyžiari si zdokonalili svoje lyžiarske schopnosti a zručnosti. V tretí, takzvaný kritický deň, mali žiaci možnosť spoznávať okolitú, nádhernú prírodu pod Belianskými Tatrami. Cez obedňajšie prestávky si chlapci a dievčatá vychutnávali lokálne špeciality a užívali slnečné lúče, ktorých bolo v  onen týždeň našťastie dosť. Na záver kurzu sme zorganizovali lyžiarske preteky, po ktorých boli nie len víťazi odmenení sladkými cenami a všetci napokon skonštatovali s úsmevami na tvárach, že by takýchto kurzov mohlo byť počas roka viac.

Mgr.Peter Kravárik

• Deň sv. Valentína

• Milí žiaci, ani tento rok sme na Vás s Valentínskou poštou nezabudli. Z dôvodu lyžiarskeho výcviku sme sa rozhodli, že tento sviatok oslávime spoločne v pondelok 19.2.2024.

ŽŠR

• PRAVOPISNÁ LIGA

• Prvý polrok školského roka sme uzavreli druhým kolom našej pravopisnej súťaže PRAVOPISNÁ LIGA HAOB. Počet jej priebežných víťazov sa zúžil na piatich študentov našej školy.

Ktorí to sú, sa môžeš dozvedieť po kliknutí na tento odkaz:

SÚŤAŽÍME SO SJL.

vyučujúci SJL

• Naša Viktória v krajskom kole Olympiády ľudských práv

• Študentka 3.B triedy Viktória Svobodová sa krásne zhostila reprezentácie školy v krajskom kole Olympiády ľudských práv, ktoré sa konalo 8.2.2024 v Prešove. Prinášame vám niekoľko pohľadov z atmosféry krajského kola. Viktórii úprimne blahoželáme a ďakujeme za zviditeľnenie školy aj na tomto poli.

TŠ

• Olympiáda kritického myslenia

• Aj v tomto školskom roku sa naši žiaci zapojili do Olympiády kritického myslenia. Na základe získaných výsledkov máme úspešných riešiteľov, ktorí postupujú do krajského kola. Najúspešnejším sa stal Marcus Mrázik (5.A) a za ním nasledovali Jessica Ďuranová (3.A) a Viktória Svobodová (3.B). Ďakujeme a držíme palce v ďalšom kole.

PaedDr.Zuzana Valeková

• Fašiangová súťaž o naj-jedáka šišiek

• V stredu 08.02.2024 sa uskutočnila súťaž v jedení šišiek. Naši žiaci pod vedením odborných učiteľov pripravili výborné šišky a čaj, aby si žiaci mohli zmerať sily pri tejto pochúťkovej aktivite.  Atmosféra bola napätá, každý chcel vyhrať hodnotné ceny. Poradie bolo veľmi tesné, až 3.kolo prinieslo víťazov. Naj-jedákom šišiek sa stal Marcus Mrázik (5.A), za ním v tesnej blízkosti nasledoval Matej Jakub Obert (1.A) a trojicu po vzájomných súbojoch doplnil  Andreas Kovalčík (1.A). Blahoželáme!

• Digitalizácia vzdelávania

• V rámci digitalizácie vzdelávania sa dňa 8. 2. 2024 učitelia odborných ekonomických predmetov zúčastnili na školení. Jednalo sa o novú verziu hotelového rezervačného systému Hores. Školenie  viedol pracovník firmy Alto, ktorá je autorom tohto softvéru. Získali sme mnoho ďalších informácií o tomto programe, ktoré sprostredkujeme našim žiakom a tí to v budúcnosti môžu zúročiť pri práci na hotelovej recepcii.

Ing. Mária Vrábliková, PhD.

• LIGA MATURANTOV

•      A sme na konci... Na konci našej súťaže zameranej na prípravu žiakov končiacich ročníkov na písomnú formu externej časti maturitnej skúšky zo slovenského jazyka a literatúry.

Do jej uskutočnenia zostáva niečo viac ako mesiac a my dúfame, že všetci študenti zintenzívnia svoje úsilie, aby túto časť svojej maturitnej skúšky zvládli čo najúspešnejšie. (A nezabudnite, určite Vám v tom pomôžu informácie, s ktorými ste sa stretli pri príprave na jednotlivé kolá našej LIGY MATURANTOV.)

Ale späť k súťaži. V tomto školskom roku sa absolútnymi  víťazmi (áno, je ich v tomto ročníku ligy viac) stali študentky 5.A triedy Jaroslava Galliková a Miriam Petrásová.

BLAHOŽELÁME a nielen im 12. marca držíme palce!!!

vyučujúci SJL

(VIAC: HORNÁ LIŠTA - SÚŤAŽÍME SO SJL - LIGA MATURANTOV)

• Okresné kolo v basketbale chlapci

Chlapci našej školy sa ako každý rok zúčastnili na okresnom kole v basketbale v mestskej športovej hale. Po namáhavých zápasoch s ostatnými strednými školami získali tentokrát nešťastné štvrté miesto.

Chlapcom ďakujeme za bojovnosť, obetavosť a chuť reprezentovať našu školu.

Mgr. Peter Kravárik

• Fašiangové popoludnie

• Fašiangové popoludnie 5. 2. 2024 nám spríjemnil svojim fantastickým menu šéfkuchár Daniel Hamrák. Pod jeho taktovkou a v spolupráci s pedagógmi pripravili žiaci 4. ročníka študijného odboru kuchár Fašiangové menu, servis jedál a nápojov zabezpečili žiaci 4. ročníka študijného odboru čašník a 2. ročníka študijného odboru hotelová akadémia. Všetci zamestnanci našej školy si pochutili na predjedle, ktorým bola zemiaková tlačenka s údeným rebrom a cviklovo-kváskovým chlebíkom.  Nasledovala polievka – capuccino z kapustnice, chorizo tatarák a údená kyslá smotana. Ako hlavné jedlo sa podávala zabíjačková porchetta, šípky a jaternicový muffin. Vynikajúci bol aj dezert – limoncallo krém a malinovo-tvarohová zmrzlina.

Všetci účastníci tohto zábavného a príjemného popoludnia s napätím očakávali, či sa na nich usmeje šťastie v podobe výhry v tombole.

Ing. Mária Vrábliková, PhD.