• Deň otvorených dverí

• Dňa 30.1.2024 sa brány našej školy opäť otvorili pre žiakov 9. ročníka základných škôl. Pre návštevníkov Dňa otvorených dverí sme pripravili prehliadku priestorov školy a strediska praktického vyučovania, prezentácie o škole, otvorenú hodinu techniky obsluhy a služieb, nácvik praktických zručností, slávnostné tabule, skladanie obrúskov a uterákov, rôzne aktivity, súťaže a kvízy spojené s odmenou i občerstvenie. Okrem žiakov z Kežmarku, Ľubice, Vrbova, Popradu, Lendaku, Spišskej Belej, Spišských Hanušoviec, Slovenskej Vsi, Starej Ľubovne, Novej Ľubovne a Ľubovca  nás navštívili aj učitelia z týchto škôl i niekoľko rodičov.

Dúfame, že deviataci získali množstvo informácií a dojmov, ktoré ich budú motivovať k správnemu výberu strednej školy.

• Baristické kurzy

• Baristický kurz a Latte art kurz

V dňoch 15.-19. 01. 2024 sa v našej škole konali: Základný baristický kurz a Latte art kurz pod vedením skúseného lektora Jána Fuksu z akreditovaného školiaceho strediska Academy of Coffee. Na kurze sa zúčastnilo dokopy 24 účastníkov (Základný baristický kurz absolvovalo 16 žiakov a Latte art kurz 11 žiakov).

Počas kurzov sa účastníci dozvedeli základné informácie o káve, jej pestovaní, ako aj o správnom nastavení mlynčeka a správnej príprave espressa. Učili sa, ako pripraviť základné kávové nápoje, speňovať mlieko a pripraviť mliečne kávové nápoje.

Kurz latte art účastníkom pomohol osvojiť rôzne techniky kreslenia obrázkov do cappuccina.

Veríme, že všetci zúčastnení žiaci kurzu získané vedomosti a zručnosti uplatnia aj v praxi a aj naďalej budú zdokonaľovať svoje baristické zručnosti.

garant kurzu Ing. Simona Bučková

• LIGA MATURANTOV

• Po štvrtom kole súťaže zameranej na prípravu žiakov končiacich ročníkov na maturitnú skúšku LIGA MATURANTOV sa jej lídrom stala Jaroslava Galliková z 5.A triedy s priemerným percentom úspešnosti 72.

Blahoželáme!!!

(VIAC: horná lišta - SÚŤAŽÍME SO SJL - LIGA MATURANTOV)

vyučujúci SJL