• Okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku

•      Naši žiaci boli aj tento rok úspešní na okresnom kole Olympiády v anglickom jazyku, ktorá sa konala 19.1.2023 na Súkromnej strednej odbornej škole v Poprade. Žiak 2.A, Samuel Garančovský, získal 3.miesto v kategórii 2A a Florián Šoltés, žiak 4.B., sa umiestnil taktiež na 3. mieste v kategórii 2.B. Výhercom blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy.

Mgr.Mária Morongová

vedúca PKAJ

• Projektové vyučovanie na hodinách anglického jazyka

•     V rámci hodín anglického jazyka si žiaci 4.A triedy odboru Hotelová akadémia precvičili svoje jazykové zručnosti  a preberané  učivo, konkrétne predprítomné časy,  použitím  jednej z tvorivých metód – projektového vyučovania. V tejto metóde ide o to, aby sa žiaci naučili čo najviac v čo najkratšom čase a primárnym cieľom je aktívne zapojiť žiakov do vyučovacieho procesu. Zadanou témou v 4. A bolo Moje zdravie a zdravý životný štýl.

S projektovým vyučovaním sa  popasovali aj žiačky 2.B triedy odboru Manažment regionálneho cestovného ruchu,  naše letušky, ktoré vo svojich projektových zadaniach spracovali učivo budúcich časov v anglickom jazyku v téme Budúcnosť celého sveta a moja. Prezentovali v nich svoje vízie, plány a predstavy ako svet a aj ich život možno raz bude vyzerať.

Mgr. Alena Boršošová

• Olympiáda v nemeckom jazyku

•       Dňa 18.01.2023 sa v Poprade konalo Okresné a Obvodné kolo nemeckej olympiády. Zúčastnili sa na ňom aj naši žiaci a dosiahli vynikajúce úspechy. V našom okrese obsadili Samuel Garančovský 2. miesto v kategórii 2A, Natália Greňová 2. miestoMarek Frič 3. miesto v kategórii 2B. Srdečne blahoželáme k úspechu a držíme palce pri reprezentácii školy na krajskej súťaži.

PaedDr.Zuzana Valeková

vedúca PKNJ

• Hodnotenie základných a stredných škôl - INEKO

• INEKO - Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy zverejnil rebríček najlepších základných  a stredných škôl za školský rok 2021/22. Naša škola získala vynikajúce hodnotenie. V Prešovskom kraji sme sa umiestnili na 4.mieste z 57 hodnotených stredných odborných škôl a v rámci Slovenska sme v konkurencii 339 stredných odborných škôl obsadili skvelé 13.miesto.

• Triedne schôdzky združenia rodičov - 18.1.2023 o 15:30

• Vážení rodičia,

riaditeľka Hotelovej akadémie Otta Brucknera v Kežmarku a triedni učitelia Vás pozývajú na triedne schôdzky združenia rodičov. Triedne schôdzky sa uskutočnia dňa 18. januára 2023 (v stredu) o 15:30 hodine.

Hlavným bodom rokovania budú výchovno-vzdelávacie výsledky, správanie a dochádzka žiakov za 1. polrok šk. r. 2022/2023. Tešíme sa na spoluprácu a stretnutie s Vami.