Milí študenti, vážení rodičia,
potrebujete sa rýchlo dostať k aktuálnym informáciám o ISIC kartách? Kliknite na tento odkaz https://isic.sk/.
Ďakujeme!
Milí študenti, vážení rodičia,
potrebujete sa rýchlo dostať k aktuálnym informáciám o ISIC kartách? Kliknite na tento odkaz https://isic.sk/.
Ďakujeme!
Návrat do minulosti, ktorý položil základy budúcnosti
21.6.2019 sme už o pol šiestej ráno stáli plní očakávaní a zvedavosti na autobusovej stanici v Poprade. Čakala nás exkurzia v podobe prekvapenia, o ktorom som žiakom nič neprezradila. Vedeli, že bude súčasťou školského výletu a že mierime do Nitry. Vypracovala som ťahák prežitia pre prípad, ak by niekto v rámci bohatého programu nevedel, kedy nás čo čaká. V programe bola zahrnutá návšteva Kalvárie, Nitrianskeho hradu, parku pod hradom, centra mesta, divadelného predstavenia, voľný program a spomínané prekvapenie.
Po dlhej ale príjemnej ceste, odložení batožiny a obedňajšej prestávke sme mali dohodnutý program na Fakulte ekonomiky a manažmentu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity, kde som študovala 8 rokov a vďaka skvelým ľuďom, ktorí na nej pôsobia, udržiavam s mnohými nadštandardné vzťahy aj dnes. Privítala nás dekanka fakulty Dr.h.c. prof. Dr. Ing. Elena Horská, vďaka ktorej bol náš pobyt na fakulte veľmi príjemný a podnetný – moji žiaci z II.B triedy mali pripravené skvelé prednášky v špecializovaných centrách fakulty, pričom jedno z nich - Laboratórium spotrebiteľských štúdií - je jediné svojho druhu v strednej Európe. Vypočuli si zaujímavé informácie z oblasti marketingu – o tom, ako je možné vnímať emócie spotrebiteľa pri nákupnom rozhodovaní a aké faktory na ne vplývajú. V Challenge fund kútiku sa dozvedeli veľa o živote vysokoškoláka a zahraničných študijných pobytoch. Z dôveryhodného zdroja sme sa neskôr dozvedeli, že naši žiaci boli skvelí, počúvali, kládli otázky, nevyrušovali a správali sa veľmi kultivovane, čím odprezentovali našu školu v najlepšom svetle.
Kým si užívali vysokoškolskú atmosféru a pripravený program, my sme s pani riaditeľkou mali rokovanie na dekanáte o možnej spolupráci našich dvoch škôl. Príjemný čas a konštruktívny rozhovor sme zavŕšili konkrétnymi návrhmi a tešíme sa, že ich budeme priebežne realizovať a vás, čitateľov našej školskej stránky, o nich informovať.
Návštevu školy sme zakončili v zasadačke dekanátu fakulty, kde sme sa podelili o svoje pozitívne dojmy, žiaci sa poďakovali za skvelý program a nezabudli sme urobiť pár fotografií, ktoré zostanú spomienkou na milé a jedinečné stretnutie.
Ďakujeme pani dekanke za jej ústretovosť, ochotu, za vrúcne prijatie, nové podnety a nezabudnuteľné zážitky a tešíme sa na ďalšie stretnutia a vzájomnú spoluprácu.
Ing. Bc. Stela Stašáková, PhD.
koordinátorka marketingovej propagácie
So záverom školského roka prichádza aj záver našej čitateľsko-finančnej súťaže. Jej absolútnymi víťazmi v šk. roku 2018/2019 sa stali Kinga Niečová /3.C/ a Karin Majerčáková /3.A/. Obom víťazkám srdečne blahoželáme!!!
(Viac: hlavná lišta - O ŠKOLE - SÚŤAŽÍME SO SJL)
Expozícia, za ktorou tisícky ľudí cestujú do Číny, prišla v máji do Popradu. Takzvaný ôsmy div sveta žiaci našej školy mali možnosť vidieť od 25. mája 2019 v Tatranskej galérii v Poprade. Dozvedeli sa o živote prvého čínskeho cisára a detailne si prehliadli sochy vojakov
a koní v životnej veľkosti, ktoré boli dovezené priamo z oblasti Si-anu z Číny.
Terakotová armáda patrí k desiatim najvýznamnejším archeologickým nálezom 20. storočia.
Ing. Magdaléna Hudáková
Dňa 21. 06. 2019 sme sa my, študenti 4.A triedy pod dozorom Ing. Štanclovej a Ing. Bučkovej zúčastnili na poznávacej exkurzii s názvom Putovanie za históriou Starého Smokovca. Exkurziu sme odštartovali v sprievode kvalifikovanej sprievodkyne na vlakovej stanici, odkiaľ sme sa presúvali k jednotlivým historickým objektom, ktoré Starý Smokovec ponúka. Pri každej zastávke nám pani sprievodkyňa podala zaujímavý výklad a priblížila nám tak vznik, históriu a architektúru mesta. Našou prvou zastávkou bol minerálny prameň Smokovecká kyselka, ktorý je úzko spätý práve so vznikom Starého Smokovca. Niektorí z nás využili aj možnosť vodu z tohto prameňa ochutnať. Odtiaľ naša cesta viedla okolo najstarších budov mesta, historického amfiteátra, Grand hotela až ku kostolu Nepoškvrneného počatia Panny Márie, ktorý je architektonickou dominantou Starého Smokovca. Následne sme sa prešli okolo vily Ilony, vily Zlatici, ale aj vily Alici, kde v súčasnosti sídlia horskí vodci. Ukázali sme si aj miesta, kde kedysi stáli rôzne iné historické budovy. Tieto potulky sme zakončili pri kaplnke Panny Márie Lurdskej, kde sme sa rozlúčili s pani sprievodkyňou a pokračovali na Peknú vyhliadku. Odtiaľ sme mali možnosť vidieť mesto v celej jeho kráse. Samozrejme sme si na tomto mieste urobili mnoho fotografií, ktoré nám budú pripomínať tento deň strávený v krásnom historickom meste, v Starom Smokovci. Počas exkurzie sme si užili veľmi veľa zábavy, za čo chcem poďakovať nielen naším profesorkám, ale aj pani sprievodkyni, ktoré nám poskytli takýto zážitok.
Ivana Dudžáková, IV.A
Prinášame vám niekoľko záberov z odovzdávania ocenení Pedagóg a žiak PSK
V živote máme veľa možností voľby. Akú školu vyštudujeme, akú profesiu budeme vykonávať, akým smerom sa bude náš život uberať. Zvoliť si prácu pedagóga znamená venovať svoj čas, energiu a zanietenie mladým ľudom v záujme formovať ich osobnosť a umožniť im prístup k potrebným vedomostiam.
Každý jeden z nás, pedagógov, vie, aká neľahká je táto práca. Koľko síl a trpezlivosti nás niekedy stojí byť skutočným profesionálom, pedagógom, psychológom, radcom, bútľavou vŕbou... Cítime, koľko úsilia do práce vkladáme a koľkokrát to skúšame zas a znova, aby naša práca priniesla požadované ovocie. Ak je práca pedagóga spojená s vykonávaním nejakej funkcie, je o to náročnejšie zladiť všetky povinnosti a vykonávať prácu s plným nasadením.
Každý rok sú oceňovaní pedagógovia, ktorí robia pre svoju školu a svojich žiakov maximum a ktorí boli podľa stanovených kritérií vybratí z veľkého množstva nominantov.
O to viac nás teší, že vo štvrtok 20. júna 2019 bude medzi ocenenými v rámci Prešovského samosprávneho kraja aj naša pani riaditeľka PhDr. Darina Siskovičová. Ku krásnemu úspechu jej srdečne blahoželáme a prajeme veľa síl, entuziazmu, trpezlivosti a tvorivého potenciálu v pracovnom a osobnom živote.
Ing. Bc. Stela Stašáková, PhD.
koordinátorka marketingovej komunikácie
Učíme moderne a efektívne aj vďaka európskemu grantu
Hotelová akadémia Otta Brucknera Kežmarok
Učiteľom Hotelovej akadémie v Kežmarku sa podarilo v školskom roku 2018/2019 zapojiť do ďalšieho úspešného projektu. V rámci programu Erasmus+ vypracovali prihlášku s názvom „Moderne a efektívne“ a získali grant na uskutočnenie tohto projektu.
Program Erasmus+ je programom Európskej únie (EÚ) v oblasti vzdelávania, odbornej prípravy, mládeže a športu s plánovaným rozpočtom 14,7 mld. EUR v období od 2014 -2020. Na Slovensku je program administrovaný organizáciami SAAIC (v oblasti vzdelávania a odbornej prípravy) a Iuventa (v oblasti mládeže a športu). Očakáva sa, že okolo roku 2020 viac ako 800 000 zamestnancov v oblasti vzdelávania a odbornej prípravy a pracovníkov s mládežou zrealizuje vzdelávanie alebo prípravu v zahraničí v rámci programu Erasmus+. Projekty poskytujú možnosti pre učiacich sa a zamestnancov zlepšiť si svoje zručnosti, zvýšiť svoje šance zamestnať sa a získať kultúrne povedomie. Cieľom programu Erasmus+ je poskytnúť dlhodobé benefity účastníkom aj organizáciám. Program Erasmus+ okrem iného umožňuje školám organizovať výučbu alebo prípravu pre učiteľov a ostatných zamestnancov v zahraničí, vymieňať si to najlepšie v modernej európskej praxi v oblasti školského vzdelávania a skvalitniť svoju pedagogickú prax.
Hotelová akadémia v Kežmarku je škola s dlhoročnou tradíciou v regióne s veľkým potenciálom pre rozvoj cestovného ruchu v Slovenskej republike. Svoju pozornosť zameriava na zlepšenie a skvalitnenie vyučovania cudzích jazykov a ekonomicko-geografických predmetov a následné lepšie uplatnenie sa absolventov školy na európskom trhu práce. Z týchto dôvodov sme sa rozhodli využiť možnosť zapojiť sa do programu Erasmus+.
Náš projekt bol zaradený do Kľúčovej akcie 1- Vzdelávacia mobilita jednotlivcov. Cieľom tejto akcie je financovať príležitosti pre jednotlivcov zlepšiť svoje zručnosti, zvýšiť si možnosti zamestnať sa a doplniť vedomosti o iných kultúrach. Zamestnanci sa môžu prostredníctvom programu Erasmus+ zúčastňovať celej škály aktivít v zahraničí, ktoré môžu pozostávať z „job-shadowingu“, výučby a odbornej prípravy v zahraničí, účasti na štruktúrovaných kurzoch alebo na iných aktivitách zameraných na profesijný rozvoj. Učiaci sa majú možnosť získať hodnotné životné zručnosti a medzinárodné skúsenosti, ktoré im pomôžu rozvinúť sa na profesijnej, osobnej a akademickej úrovni.
Do projektu bolo zapojených 9 účastníkov, učiteľov s ambíciami sebarealizácie a ďalšieho profesionálneho rastu, ktorí si vybrali partnerské inštitúcie v krajinách s vyspelým vzdelávacím systémom- Spojené kráľovstvo, Nemecko, Grécko, Dánsko, Island a Lotyšsko.
Účastníci absolvovali nasledujúce kurzy:
Priebežne po ukončení každej aktivity účastníci predstavili svoje skúsenosti žiakom priamo na vyučovacích hodinách vo forme prezentácie a následnej diskusie. Uvedené hodiny zároveň zahŕňali vzájomné hospitácie účastníkov projektu. Zapamätané informácie mali žiaci možnosť ukázať vyplnením vedomostného dotazníka, ktorý sa týkal napr. lepšieho pochopenia problematiky učiva, využiteľnosti v praxi, prehľadnosti, medzipredmetových vzťahov, obsahu Školského vzdelávacieho programu...
Absolventi kurzov manažovania projektov a psychohygieny v učiteľskom povolaní poskytli poradenstvo ostatným účastníkom projektu.
Hlavnými cieľmi nášho projektu bolo zlepšenie jazykových kompetencií, zavádzanie inovatívnych metód, zatraktívnenie učiteľského povolania, posilnenie profilu riadiacich zamestnancov školy, a tiež spoznanie a porovnanie vyspelých európskych školských systémov a budovanie perspektívnych medzinárodných kontaktov pre budúce projekty. Aktívnou účasťou našich učiteľov na vybraných školiacich aktivitách a spoluprácou s Národnou agentúrou programu Erasmus+ sme dané ciele naplnili.
RNDr. Eva Labusová, Mgr. Mária Morongová
Na začiatku mesiaca jún sa uskutočnilo posledné kolo našej celoročnej Pravopisnej olympiády HAOB. Jej absolútnym víťazom sa stala VANESSA MIŠKOVIČOVÁ z 1.BM.
BLAHOŽELÁME!!!
9. kolo našej čitateľskej súťaže je za nami... Svoju vedúcu pozíciu na čele jej celoškoského rebríčka opäť potvrdila Kinga Niečová z 3.C s 97 získanými bodmi.
BLAHOŽELÁME!!!
(Viac: hlavná lišta - O škole - SÚŤAŽÍME SO SJL)
Verní tradícii sme aj tento školský rok zorganizovali gastronomickú súťaž v grilovaní a barbecue Oheň náš darca. Dňa 5.6.2019 sa konal na Hlavnom námestí v Kežmarku už jej 13. ročník. Súťaž otvorila riaditeľka našej školy PhDr. Darina Siskovičová, jej predrečníkom bol viceprimátor Ing. Karol G urka. Úlohy moderátorky sa tradične zhostila PaedDr. Tatiana Školníčková, tentokrát však nie sama, ale v spolupráci so žiakom Marekom Fričom z I.A triedy.
Sponzormi podujatia boli mesto Kežmarok, Karloff, s.r.o. Kežmarok, Gross, s.r.o. Kežmarok a Mirond, s.r.o. Kežmarok – všetkým úprimne ďakujeme.
Súťažné družstvá boli štyri – domáca Hotelová akadémia Otta Brucknera Kežmarok, Súkromná hotelová akadémia Slanická osada Námestovo, Spojená škola, obchodná akadémia Svidník a Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera Piešťany. Po napísaní testov sa žiaci predviedli na námestí so svojím kuchárskym umením v súlade s témou, ktorou bola príprava bezmäsitého pokrmu. Družstvo bolo trojčlenné v zložení kuchár, pomocný kuchár a čašník.
Komisárov súžaže tvorili pani Zuzana Sisáková, páni Daniel Hamrák a Radovan Budzák.
Okrem samotnej prípravy pokrmov si mohla verejnosť vychutnať aj rozmanitý kultúrny program. V popoludňajších hodinách nasledovalo slávnostné vyhlásenie výsledkov.
Najlepšie predjedlo – Šampiňoňónovo-cuketovú bruschettu s parmezánom – pripravila Spojená škola, Obchodná akadémia Svidník, najlepšie hlavné jedlo – Mrkvové karbonátky, tarhoňu so šošovicou a bryndzou, grilovanou špargľou s farebnou paprikou a bylinkovou omáčkou – vykúzlili žiaci Súkromnej hotelovej akadémie Slanická osada Námestovo.
V celkovom poradí 3. miesto získala Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera Piešťany, 2. miesto patrilo Súkromnej hotelovej akadémii Slanická Osada Námestovo a na 1. mieste sa umiestnili žiaci domácej Hotelovej akadémie Otta Brucknera Kežmarok v zložení Fabián Duračinský, René Makovský a Andrea Kromková z II. BCK triedy. Všetkým srdečne blahoželáme, ďakujeme za účasť a tešíme sa na stretnutie na 14. ročníku tejto súťaže.
Ing. Bc. Stela Stašáková, PhD.
koordinátorka marketingovej propagácie
Keďže od júna sa predlžujú platnosti preukazu ISIC/EURO26, dostali sme v skratke pár dôležitých informácii, ktoré vám sprístupňujeme.
Riaditeľstvo Hotelovej akadémie Otta Brucknera oznamuje záujemcom o štúdium v našej škole, že v prijímacom konaní na školský rok 2019/2020 sa bude konať 2. kolo v odbore:
6445 K kuchár
Prihlášky do 2. kola môžete poslať na adresu školy (MUDr. Alexandra 29, 060 01 Kežmarok) alebo osobne doručiť na sekretariát školy do 14. 06. 2019. Termín prijímacích skúšok bol stanovený na 18. 06. 2019 (profilové predmety ako v 1. kole (SJL, MAT))
Dňa 3.6.2019 sa uzavrela ďalšia kapitola života našich „najmladších“ absolventov. Po štyroch rokoch štúdia v odboroch manažment regionálneho cestovného ruchu, kuchár, čašník a servírka a po piatich rokoch štúdia v odbore hotelová akadémia si naši úspešní maturanti prebrali z rúk pani riaditeľky PhDr. Dariny Siskovičovej maturitné vysvedčenia. Predchádzali tomu príhovory riaditeľky školy, predsedu maturitnej komisie pána magistra Pavla Šoltýsa, z radu absolventov sa prihovorila Tímea Lacková a Petra Repetná. Slávnostná atmosféra, pár posledných spoločných fotiek, štátna hymna, školská hymna, niekoľko piesní, slov na rozlúčku, odovzdávanie kvetov a spokojné tváre maturantov boli neopomenuteľnými symbolmi slávnostnej rozlúčky.
Prajeme vám veľa šťastia, milí absolventi. Veľa šťastia vykročiť správnym smerom, stretávať správnych ľudí, robiť správne rozhodnutia. Svoj život máte pevne vo svojich rukách. Uchopte ho s odhodlaním, vytrvalosťou a chuťou vydať sa po nových cestách za novými dobrodružstvami. Nezabudnite pritom na láskavosť, pokoru, ochotu pomáhať a byť tu nielen pre seba, ale aj pre iných. Každý z nás môže svojím príkladom prispieť k dobru a krajším zajtrajškom.
Ing. Bc. Stela Stašáková, PhD.
koordinátorka marketingovej propagácie
Milí rodičia a študenti,
sprostredkúvame vám informácie k preukazu ISIC, ktorého platnosť je možné práve v tomto čase začať predlžovať
plagat_ISIC_predlzenie_jun_2019_(2).jpg,
PK matematicko – prírodovedných predmetov zorganizovala počas týždňa tieto aktivity:
V dňoch 27. 05. – 29. 05. 2019 sa študenti prvého, tretieho a štvrtého ročníka HAOB KK zúčastnili akcie „Čisté hory“. Žiaci vyzbierali v Lesoparku Sever a jeho okolí 8 vriec odpadu prevažne pozostávajúceho z obalov z potravín, plechoviek a plastov.
Ďakujeme všetkým, ktorí vykročili zo svojej zóny komfortu a ľahostajnosti a aktívne sa zapojili.
Technickým službám mesta Kežmarok ďakujeme za poskytnutie vriec na vyzbieraný odpad, spoluprácu a ústretovosť.
Mgr. Slávka Holovová, koordinátorka ŽŠR
Dňa 28.9.2019 o 9.00 sa žiaci I. A. triedy zúčastnili podujatia "Radšej knihu, ako drogy, si zober!". Toto podujatie sa konalo v priestoroch Mestskej knižnice Kežmarok pod vedením Mgr. Jany Schönovej. Žiaci získali ďalšie informácie a odporúčania bibliografií, ktoré boli sprevádzané textovými a obrazovo-zvukovými ukážkami zameranými na oblasť drogovej problematiky. Pevne veríme, že aj táto akcia bude mementom (výstrahou) pred akýmkoľvek experimentovaním s drogami, ale zároveň prispeje aj k stráveniu voľného času nad knihou.
Ing. Simona Bučková, koordinátorka protidrogovej prevencie
Powered by aSc EduPage