• Gastronomické prezentácie školy doma

• V domácich podmienkach škola zabezpečuje gastronomické prezentácie jednak v súlade s plánom práce školy akými sú GASTRODNI školy počas vianočných trhov, ktoré sú najväčšou prezentačnou aktivitou školy pre verejnosť. Tu študenti školy prezentujú svoje schopnosti, tvorivosť, zručnosť, ale aj odbornosť. Ďalšími prezentačnými aktivitami sú každý rok bankety 2. ročníkov pre rodičov študentov, kde študenti prezentujú svoje schopnosti a zručnosti získané počas 2 rokov štúdia svojim rodičom.

Každoročne robíme aj veľkú prezentačnú aktivitu zvlášť pre rodičov 4. ročníkov pri príležitosti Európskeho dňa rodičov a školy. Počas tejto prezentácie, ktorú robíme pomocou tvorivých dielní, študenti dokumentujú svoje zručnosti, schopnosti zo zahraničnej odbornej praxe a medzinárodných projektov.

Koncom školského roku sa pripravujeme na gastronomickú prezentáciu počas festivalu Európske ľudové remeslo v Kežmarku.

Okrem uvedených prezentačných podujatí sú to gastronomické akcie školy, ktoré škola pripravuje na základe objednávky klientov u nás v škole alebo vo zvolených priestorov klientom. K najzaujímavejším podujatiam patria – historická recepcia na kežmarskom hrade pri návšteve prezidenta republiky R. Schustera počas EĽRO, gastronomická akcia na Sp. Kapitule počas návštevy sv. Otca Jána Pavla II. v roku 1995, gastronomická akcia na Sp. Kapitule, keď bol Spišský hrad prijatý do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO za prítomnosti prezidenta republiky M. Kováča, slávnostný banket pre veľvyslancov v SR u nás v škole počas Medňanského dní v Strážkach, či galarecepcia pre predsedov a poslancov NR SR u nás na škole, zaujímavý bol aj banket pre ministra školstva M. Ftáčnika počas jeho stretnutia so zástupcami škôl v Kežmarku. Nemožno však nespomenúť aj ďalšie komerčné akcie – otváranie bánk v Kežmarku, v Poprade, rôzne návštevy na MsÚ v Kežmarku, otváranie nových podnikov a firiem či celoslovenské alebo zahraničné podujatia.

Ku gastronomickým prezentáciám patria aj súťaže – barmanské, somelierske-vinárske, baristické – príprava rôznych druhov káv či gastronomické, na ktorých sa škola každoročne zúčastňuje a je vždy úspešná, či už na národnej alebo medzinárodnej úrovni. V marci 2007 sa zúčastnime 2 gastronomických súťaží v Nitre a v Mariánskych Lázňach, na VINEACUPE 2007 v Košiciach a v apríli na somelierskej súťaži v Piešťanoch.

Vedomostné súťaže
            :

Okrem gastronomických súťaží sa škola pravidelne zúčastňuje aj na vedomostných súťažiach – olympiády v cudzích jazykoch, kde naši študenti postupujú do vyšších kôl , naša študentka získala na medzinárodnej olympiáde v ruskom jazyku 1. miesto v Moskve, ďalej je to súťaž „Priateľské kraje v zjednotenej Európe“, ktorej vyhlasovateľom je ÚPSK v Prešove. V rámci tejto súťaže študenti školy postúpili až do Krakowa v PĽR, či ďalšej vedomostnej súťaže Slovenského rozhlasu v Košiciach „Rozhodni sa sám“, kde zvíťazili medzi zúčastnenými SŠ a získali týždenný poznávací zájazd Mníchov – Paríž. Každoročne sa škola zúčastňuje aj na súťaži v prednese nemeckej poézie a prózy F. Lama, ktorú organizuje Karpatsko-nemecký spolok a študenti tu získavajú popredné umiestnenia.