• Študijné odbory

•        Hotelová akadémia Otta Brucknera je moderná odborná stredná škola s viac ako 80 – ročnou históriou. Cieľom výchovno-vzdelávacej činnosti je príprava žiakov pre odborné činnosti v oblasti hotelierstva, gastronómie a ďalších služieb v cestovnom ruchu a v spoločnom stravovaní. Od 1. 9. 2008 prebieha vzdelávanie podľa školského vzdelávacieho programu HOGATUR – hotelierstvo, gastronómia, turizmus. Absolventi školy sú flexibilní, tvoriví, komunikatívni, majú veľmi dobré uplatnenie na domácom i európskom trhu práce, majú možnosť pokračovať v štúdiu na vysokých školách.

Charakteristika študijných odborov:

6323 K hotelová akadémia

Dĺžka štúdia:                          5 rokov

Podmienky prijatia:               -  úspešné ukončenie 9. ročníka ZŠ

-  zdravotná  spôsobilosť pre štúdium a výkon práce v odbore,

-  splnenie kritérií prijímacieho konania.

Spôsob ukončenia štúdia:     maturitná skúška

Certifikát o ukončení:              maturitné vysvedčenie, dodatok

Získaný stupeň vzdelania:     ISCED 3A (úplné stredné odborné).

Absolvent študijného odboru 6323 6 hotelová akadémia je kvalifikovaný pracovník so širokým odborným profilom, je pripravený na samostatný výkon odborných hoteliérskych a reštauračných činností, je schopný v tejto oblasti samostatne podnikať. Vie komunikovať v dvoch cudzích jazykoch, je flexibilný, samostatný, tvorivý, vie pracovať s ľuďmi, s verejnosťou, využíva v práci IKT. Po úspešnom ukončení štúdia môže pokračovať v štúdiu na vysokej škole.

6355 M služby v cestovnom ruchu

Podmienky prijatia:               -  úspešné ukončenie 9. ročníka ZŠ

-  zdravotná  spôsobilosť pre štúdium a výkon práce v odbore,

-  splnenie kritérií prijímacieho konania.

Spôsob ukončenia štúdia:     maturitná skúška

Certifikát o ukončení:             maturitné vysvedčenie,  dodatok

Získaný stupeň vzdelania:     ISCED 3A (úplné stredné odborné).

Absolvent študijného odboru manažment regionálneho cestovného ruchu je kvalifikovaný pracovník, ktorý je schopný vykonávať pracovné činnosti v regionálnom cestovnom ruchu – v združeniach cestovného ruchu, v informačných kanceláriách, v cestovných kanceláriách, na recepciách hotelov, v oddeleniach regionálnej samosprávy a štátnej správy v cestovnom ruchu. Absolvent tohto odboru je organizátorom, koordinátorom, obchodníkom, poskytovateľom služieb v regionálnom cestovnom ruchu. Vie komunikovať v dvoch cudzích jazykoch, získa praktické zručnosti, spoločenské vystupovanie, je flexibilný, tvorivý, využíva v práci IKT. Po úspešnom ukončení štúdia môže pokračovať v štúdiu na vysokej škole.

6445 K kuchár

Podmienky prijatia:               - úspešné ukončenie 9. ročníka ZŠ,

- zdravotná  spôsobilosť pre štúdium a výkon práce v odbore,

- splnenie kritérií prijímacieho konania.

Spôsob ukončenia štúdia:     maturitná skúška

Certifikát o ukončení:              maturitné vysvedčenie, výučný list, dodatok

Získaný stupeň vzdelania:     ISCED 3A (úplné stredné odborné).

Absolvent je kvalifikovaný odborník, schopný samostatne pracovať v oblasti spoločného stravovania ako pracovník v reštauráciách, hoteloch, v ostatných zariadeniach spoločného stravovania, je schopný v tejto oblasti samostatne podnikať. Vie odborne komunikovať so zákazníkom. Vie komunikovať v jednom cudzom jazyku, je flexibilný, tvorivý, schopný na sebe pracovať, pracovať v tíme. Po úspešnom ukončení štúdia môže pokračovať v štúdiu na vysokej škole.

6444 K  čašník, servírka

Podmienky prijatia:               -     úspešné ukončenie 9. ročníka ZŠ,

-         zdravotná  spôsobilosť pre štúdium a výkon práce v odbore,

-         splnenie kritérií prijímacieho konania.

Spôsob ukončenia štúdia:     maturitná skúška

Certifikát o ukončení:           maturitné vysvedčenie, výučný list, dodatok