• Študijné odbory

• Služby v cestovnom ruchu

• 6355 M služby v cestovnom ruchu

so zameraním na:

- palubný sprievodca (letuška, steward)

- cestovné kancelárie a kongresové služby, eventy v gastronomických zariadeniach

Dĺžka štúdia: 4 roky

Podmienky prijatia:

• úspešné ukončenie 9. ročníka ZŠ,
            • zdravotná  spôsobilosť pre štúdium a výkon práce v odbore,
            • splnenie kritérií prijímacieho konania.

Spôsob ukončenia štúdia: maturitná skúška

Certifikát o ukončení: maturitné vysvedčenie,  dodatok

Získaný stupeň vzdelania: ISCED 3A (úplné stredné odborné).

Absolvent študijného odboru so zameraním na palubného sprievodcu (letuška, stewaard) pripravuje kvalifikovaných pracovníkov schopných  postarať sa o klienta na palube lietadla, lode, vo vlaku, zabezpečiť ich komfort a bezpečnosť, občerstvenie, dostupnosť informácií v spolupráci s ostatnými členmi posádky. Absolvent má možnosť pracovať na letiskách, v lietadlách, na lodiach a v medzinárodných a národných vlakových súpravách.

Absolvent študijného odboru manažment regionálneho cestovného ruchu je kvalifikovaný pracovník, ktorý je schopný vykonávať pracovné činnosti v regionálnom cestovnom ruchu – v združeniach cestovného ruchu, v informačných kanceláriách, v cestovných kanceláriách, na recepciách hotelov, v oddeleniach regionálnej samosprávy a štátnej správy v cestovnom ruchu.

Absolvent tohto odboru je organizátorom, koordinátorom, obchodníkom, poskytovateľom služieb v regionálnom cestovnom ruchu. Vie komunikovať v dvoch cudzích jazykoch, získa praktické zručnosti, spoločenské vystupovanie, je flexibilný, tvorivý, využíva v práci IKT. Po úspešnom ukončení štúdia môže pokračovať v štúdiu na vysokej škole.