• Zmluva o výpožičke

• PhDr. Nora Barátová

• Stretnutie s prozaičkou a historičkou PhDr. Norou Baráthovou

Literárna tvorba PhDr. Nory Baráthovej je spojená s mestom Kežmarok a adresovaná prevažne mládeži. Je významnou osobnosťou mesta a v súčasnosti pôsobí ako poslankyňa v mestskom zastupiteľstve. Za svoju celoživotnú prácu bola v máji 2012 ocenená cenou Ministerstva  kultúry SR. Práve to bolo podnetom pre žiakov IV.A triedy Hotelovej akadémie Otta Brucknera v Kežmarku na stretnutie s touto významnou osobnosťou.

Stretnutiu predchádzala atraktívna čitateľská snaha  väčšiny žiakov. Prečítali sme si prózy tejto autorky  – Neľutujem, že som milovala, Študent, Aj zradcom sa odpúšťa, Buď vôľa tvoja, Nepokojné mesto či Najlepšia trieda. Zaujala nás aj jej monografia História Kežmarku do 1. polovice 18. storočia.

Počas rozprávania s PhDr. Norou Baráthovou nás  obohatila o svoje zážitky zo študentských čias. Taktiež nám rozprávala, ako získavala informácie potrebné pre tvorbu diel, ktoré písala. Zaujímali sme sa aj o fakty z histórie, či jej názor na súčasné problémy mesta Kežmarok a jej obyvateľov z pohľadu poslankyne mesta. Bolo to pre nás zaujímavé, ale aj poučné.

Bianka Kováčová /IV.A/