• Zmluva o výpožičke

• Stratená generácia

• Literárne popoludnie

Stratená generácia

Dňa  17.12.2013 sa študenti našej školy, študenti druhého a tretieho ročníka, stretli na literárnom popoludní, ktoré sa konalo pod názvom "Stratená generácia".

Na začiatku prezentácie sme si vypočuli pieseň známeho rapera Rytmusa, ktorá má názov „Deti Stratenej Generácie“. Po jej skončení sme si opätovne prečítali text piesne preto, aby sme sa zamysleli, čo rozumieme pod pojmom Stratená generácia. Viacerí sme sa zhodli, že za stratenú generáciu považujeme generáciu mladých  ľudí žijúcou prítomnosťou, ktorá im nevyhovuje, no pre to, aby ju zmenili, nedokážu alebo nemôžu nič urobiť.

Ako sme sa dozvedeli na prezentácii, pojem Stratená generácia nie je nový. Objavil sa už v 1. polovici 20. Storočia. Ide o označenie povojnovej generácie umelcov, pre ktorých sa svet stal len chaosom plným nestabilných hodnôt, ktorí boli sklamaní, plní dezilúzie a z prežitého boli deprimovaní.. Tento pojem prvý krát použila Gertrúda Steinová a patrili tu takí významní predstavitelia literatúry ako Hemingway, Erich Maria Remarque a mnohí iní.

Sme radi, že naša škola organizuje takéto podujatia, na ktorých my, študenti, získavame ďalšie informácie a skúsenosti, ktoré nám pomôžu na hodinách slovenského jazyka.

Monika Krzysiková /3.A/