• Jarné účelové cvičenie

• Žiaci prvého a druhého ročníka našej školy sa v pondelok 6. mája zúčastnili na jarnom účelovom cvičení. V pumptrack-ovom areáli si dievčatá a chlapci mohli zahrať loptové hry a využiť tamojšie športové zariadenia, alebo si vychutnať slnečné počasie pri  príjemnej  túre do neďalekého parku kaštieľa Strážky. Samozrejmosťou bola prednáška o pobyte  v prírode pre prvý ročník a prednáška o civilnej ochrane obyvateľstva pre druhý ročník, ktoré sú predpísané Ministerstvom školstva a na ktorých sa naši uvedomelí žiaci aktívne zapájali a vyjadrovali svoje názory.

Mgr.Peter Kravárik

• Výsledková listina PK na šk. rok 2024/2025

• Milí rodičia, žiaci,

definitívnu výsledkovú listinu prijatých a neprijatých uchádzačov zverejníme 17. mája 2024.

Prinášame Vám informáciu o zmenách v postupe pri prijímaní na školský rok 2024/2025:

Výsledky prijímacieho konania budú zverejnené 17. 05. 2024  na www stránke školy.

Ak bol uchádzač prijatý na vzdelávanie v strednej škole, uchádzač alebo zákonný zástupca neplnoletého uchádzača najneskôr do 22. 05. 2024 písomne zašle potvrdenie o nastúpení žiaka do strednej školy.

Rozhodnutia sa doručujú len zákonným zástupcom uchádzačov alebo plnoletým uchádzačom, ktorí neboli prijatí alebo písomne potvrdili prijatie na strednú školu.

• PRAKTICKÁ ČASŤ MATURITNEJ SKÚŠKY ODBORNEJ ZLOŽKY

• V dňoch 23. až 26. 4. 2024 sa v našej škole konala praktická časť maturitnej skúšky odbornej zložky v odboroch hotelová akadémia a kuchár, čašník/servírka.

Praktické maturitné skúšky preverili zručnosti našich maturantov nielen v oblasti ekonomických zručností, administratívnych prác plánovania gastronomických akcií, ale aj v oblasti prípravy pokrmov, stolovania, obsluhy hosťa, v baristike, barmanstve či somelierstve. Žiaci v odbore kuchár pripravili mnohé špeciality, ako napr. Bravčová panenka á la Wellington s demi glace omáčkou, Zverinové ragú, Kurací špíz "Hotelová akadémia", Špargľová polievka s proscuitto tyčinkami  a iné dobroty.

členovia PKOP

• Odborná exkurzia - účasť na súdnych pojednávaniach

• V piatok 3. 5. 2024 sa tentokrát žiaci druhej maturitnej triedy IV.B zúčastnili v rámci predmetu úvod do sveta práce na odbornej exkurzii – na súdnych pojednávaniach na Okresnom súde v Kežmarku. Išlo o dva jednotlivé súdne spory – z oblasti obchodného práva a  z oblasti občianskeho práva. Pán sudca pred samotnými pojednávaniami vždy uviedol žiakov do problematiky a po skončení pojednávaní vysvetlil zase žiakom ďalšie možné procesné kroky.

Ďakujeme pánovi sudcovi za ústretovosť a ochotu.

Ing. Mária Vrábliková, PhD.

• Návšteva divadelného predstavenia

• Dňa 2. 5. 2024 sa žiaci I.A, I.B, II.A, II.B a III.A zúčastnili na divadelnom predstavení Peter a Lucia v Dome kultúry v Poprade. Išlo o pútavú dramatizáciu s audiovizuálnymi zábermi skutočnej vojny v podaní študentov Prešovského samosprávneho kraja. Pod réžiu sa podpísala  Tatiana Husárová. Táto novela Romaina Rollanda je tragickým príbehom mladej lásky, ktorá v čase 1. svetovej vojny nedostala nádej. V súvislosti s desivými vojnovými konfliktmi vo svete sa stáva aktuálnou práve dnes.

Ďakujeme za krásny kultúrny zážitok.

Ing. Mária Vrábliková, PhD.