Navigácia

 • Poďakovanie detského oddelenia

  Lekárky detského oddelenia  nemocnice v Kežmarku poďakovali Hotelovej akadémii Otta Brucknera za hračky, ktoré riaditeľka školy odovzdala tomuto oddeleniu v predvianočnom období zo zbierky  študentov.

 • ČÍTAM, ČÍTAŠ, ČÍTAME...

  Aj súťaž ČÍTAM, ČÍTAŠ, ČÍTAME... má za sebou svoje decembrové kolo. O jeho výsledkoch sa dozvieš viac, keď klikneš na odkaz SÚŤAŽÍME SO SJL /ľavá lišta/!

 • LIGA MATURANTOV

  Ani decembrové kolo Ligy maturantov neprinieslo zmeny na poste lídra tejto súťaže. Na jej čele je už od prvého kola Miška Oriabincová /5.B/.

  Blahoželáme! ;-)

  Viac na stránke SÚŤAŽÍME SO SJL /odkaz na ľavej lište/.

 • Neváhaj a pridaj sa k nám!

 • Vianočná kapustnica

  Do galérie Vianočná kapustnica boli pridané fotografie.

 • Vianočná kapustnica

  Dňa 15.12.2017 sa kuchári Daniel Slanina, Adam Marcinek, Adrián Krulčík a Juraj Pitoňák zúčastnili pod vedením Mgr. Petra Kravárika tretieho ročníka súťaže vo varení vianočnej kapustnice. Chlapci sa síce neumiestnili na prvých troch miestach, ale podľa mnohých občanov, ktorým bola na záver kapustnica podávaná, bola naša kapustnica najchutnejšia zo všetkých dvanástich, ktoré sa v ten deň ponúkal. Náš tím teda dokázal, že sú na našej škole šikovní, zruční žiaci. 

 • Gastrodni 2017

  12. a 13. decembra 2017 sa v našej škole uskutočnili Dni otvorených dverí a Gastrodni. Navštívili nás žiaci 9. ročníkov z okresov Kežmarok, Poprad a Stará Ľubovňa. Všetci mali možnosť pozrieť si slávnostné tabule žiakov 3. ročníkov v odbore hotelová akadémia, ukážky praktických zručností ako carving, skladanie obrúskov, zdobenie perníkov, flambovanie a miešanie nápojov. Žiaci 2. ročníka odboru manažment regionálneho cestovného ruchu pripravili workshop cestovného ruchu. Pre záujemcov o štúdium bola pripravená prezentácia, vďaka ktorej sa dozvedeli podrobnejšie informácie o našej škole, o zahraničnej praxi a taktiež o systéme duálneho vzdelávania. Pre verejnosť bola pripravená aj kaviareň, v ktorej sme ponúkali rôzne teplé nápoje, miešané nápoje a múčniky. Veríme, že ste sa u nás cítili príjemne. Tešíme sa na stretnutie v roku 2018. Ďakujeme za Vašu návštevu!

                                                                                                                                               Radko Olekšák, V.A
                                                                                                                                             prevádzkový manažér
   

 • Brány "HOTELOVKY" otvorené...

  Dni otvorených dverí

  V dňoch 12. – 13. decembra 2017 organizovala naša škola  Dni otvorených dverí. V týchto dňoch škola otvárala brány širokej verejnosti, predovšetkým deviatakom, aby si rozšírili svoje obzory pri výbere strednej školy. Naši študenti pod vedením pedagógov privítali deviatakov z celého regiónu. Žiaci prichádzali so svojimi výchovnými poradcami, učiteľmi, rodičmi ale aj sami.

  Celým programom ich sprevádzali hostesky  z odboru manažment regionálneho cestovného ruchu,   ktoré sa o návštevníkov po celý čas starali a poskytovali im potrebné informácie. Žiaci sa mohli v krátkej prezentácii dozvedieť, čo im naša škola počas štúdia môže poskytnúť a následne  mohli praktické zručnosti našich žiakov vidieť pri prezentovaní zručností ako flambovanie, carving, zdobenie perníkov, miešanie nápojov, ale pri prezentovaní krásne prestretých slávnostných tabúľ. Na oživenie programu sme im pripravili rôzne súťaže. Za ich splnenie  boli tí šikovnejší odmenení sladkou odmenou v podobe miešaného nápoja.     Deviataci  sa tak mali možnosť nielen dozvedieť všetko, čo ich zaujímalo, ale mohli si otestovať aj svoje zručnosti.

  Dúfame a veríme, že sme všetkým našim hosťom spríjemnili deň a deviatakom  pomohli pri rozhodovaní o  výbere strednej školy. 

  Denisa Brežinová, V.A

 • SLOVENČINÁRSKY MILIONÁR

  V stredu 13. 12. 2017 sa žiačky našej školy Jaroslava Höcherová a Kristína Rusnáková /4.A/ zúčastnili na prvom ročníku súťaže Slovenčinársky milionár, ktorú organizovala Filozofická fakulta Ružomberskej univerzity v Ružomberku. A hoci sa im nepodarilo prebojovať do finálového kola, v silnej konkurencii sa nestratili a dokázali sa svojimi vedomosťami vyrovnať ktorémukoľvek z 22 súťažných družstiev zo stredných škôl celého Slovenska.

  Ďakujeme.

  PaedDr. Marcel Krajňák

 • Prírodovedné aktivity pre našich študentov

  Do galérie Prírodovedné aktivity pre našich študentov boli pridané fotografie.

 • Prírodovedné aktivity pre našich študentov

  V decembri 2017 predmetová komisia prírodovedných predmetov pripravila pre našich študentov niekoľko aktivít ako náhradný program počas Gastrodní:  12.12.2017 pre žiakov 1.ročníkov exkurziu na Technických službách Kežmarok – separovanie odpadu, besedu o faune TANAPu pre žiakov 2.ročníka v Informačnom centre v Tatranskej Lomnici a 13.12.2017 vedomostnú súťaž zameranú na prírodovedné predmety a všeobecný spoločenský prehľad. Takto sme spríjemnili našim mladším žiakom predvianočné dni.

 • Vitajte v regióne Tatry

  Do galérie Vitajte v regióne Tatry boli pridané fotografie.

  Žiaci II. C triedy (študijný odbor manažment regionálneho cestovného ruchu) pripravili workshop zameraný na prezentáciu produktov vlastných cestovných kancelárií, ktoré podporujú incomingový cestovný ruch. Podujatie je súčasťou vzdelávacieho programu podnikanie v cestovnom ruchu, ktorý realizujeme s partnerskou organizáciou JA Slovensko.

 • DOD 2017

  Do galérie DOD 2017 boli pridané fotografie.

  Počas Gastrodní Hotelovej akadémie (12. a 13. december 2017) sme otvorili brány školy pre širokú verejnosť, pred ktorou naši žiaci prezentovali svoje odborné zručnosti.

 • LIGA MATURANTOV

  Po 3. kole si svoje prvenstvo v Lige maturantov upevnila svojimi 94 získanými bodmi Miška Oriabincová /5.B/.

  Viac v odkaze SÚŤAŽÍME SO SJL /ľavá lišta/.

 • Deň otvorených dverí 2017

 • GASTRODNI 2017

 • OLYMPIÁDA ZO SJL

  5. decembra sa v našej škole uskutočnilo školské kolo už 10. ročníka Olympiády zo SJL. Po troch náročných kolách, ktoré pozostávali z úloh zameraných na prácu s textom, na prípravu písomného textu či ústneho príhovoru, sa absolútnymi víťazmi v jednotlivých súťažných kategóriách stali:

  kategória A: / žiaci 3. a 4. ročníka/ - Barbora Hozzová /3.A/

  katgória B: /žiaci 1. a 2. ročníka/ - Jakub Horník /2.B/.

  Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a víťazom, ktorí našu školu budú reprezentovať na krajskom kole tejto olympiády, blahoželáme.

  PaedDr. M. Krajňák

 • OLYMPIÁDA ZO SJL

  Do galérie OLYMPIÁDA ZO SJL boli pridané fotografie.

 • Memorandum o spolupráci

  Do galérie Memorandum o spolupráci boli pridané fotografie.

 • Memorandum o spolupráci

  Dňa 4. 12. 2017 bolo podpísané Memorandum o spolupráci medzi Vysokou školou ekonomiky a manažmentu verejnej správy v Bratislave a mestom Kežmarok. Tohto podujatia sa zúčastnili aj primátori a starostovia spišských miest a obcí. Aj žiaci našej školy boli svedkami tejto pre náš región významnej udalosti.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Hotelová akadémia Otta Brucknera Kežmarok
  MUDr. Alexandra č. 29
  060 01 Kežmarok
 • +421 x 052/4523035
  fax +421 x 052/4522748

Fotogaléria