Navigácia

 • Okresné kolo v stolnom tenise

  V Mestskej športovej hale v Kežmarku sa uskutočnilo 9. novembra 2017 každoročné okresné kolo v stolnom tenise za účasti študentov stredných škôl  a gymnázií z Kežmarku a Spišskej Starej Vsi. Vďaka výbornej organizácie pracovníkov CVČ v Kežmarku súťažiaci odohrali množstvo zápasov medzi sebou v súťaži  jednotlivcov a zároveň vo štvorhre v súťaži družstiev. Ani naše družstvo  chlapcov v zložení: Adrián Paugsch, Tibor Starinský, Lukáš Vojtičko, Tomáš Vyletel a družstvo dievčat v zložení: Alexandra Kovalčíková, Kinga Niečová, Petronela Baková a Silvia Džadoňová sa nenechali zahanbiť a odohrali vynikajúce zápasy. V silnej konkurencii družstvo chlapcov obsadilo 5. miesto  a dievčatá 2. miesto. Tešíme sa na ďalší ročník.  Mgr. Ema Precáková, Mgr. Iveta Štancelová

 • LIGA MATURANTOV

  LIGA MATURANTOV HAOB KK

  má po druhom kole svojho jasného víťaza.

  Kto ním je?

  Klikni na odkaz

  SÚŤAŽÍME SO SJL!

  /na ľavej lište/

 • Jeseň na tanieri - pozvánka

  Pozývame Vás na nevšedný kulinársky zážitok z dielne majstra kuchára - pána Daniela Hamráka

  Jesen_na_tanieri.docx

   

 • 8. 11. 2017

  Do galérie "Majster Palacinka" boli pridané fotografie.

 • "Majster Palacinka"

  Dňa 7.11.2017 sa žiačky III.D triedy Slávka Nadymačková a Lenka Kapolková zúčastnili 8. ročníka celoslovenskej súťaže "Majster Palacinka" v Ružomberku.

  Obhájili pekné miesta v bronzovom pásme.

                                                                                             Mgr. Marta Steigaufová

                                                                                                   triedna učiteľka

                                   

 • LIGA ČITATEĽSKEJ GRAMOTNOSTI

  V mesiaci október sa uskutočnilo 2. kolo

  LIGY ČITATEĽSKEJ GRAMOTNOSTI.

  S akým výsledkom?

  Klikni na odkaz SÚŤAŽÍME SO SJL!

  /ľavá lišta/

 • 25. ročník Eurocup 2017

  V dňoch 25. – 26. 10. 2017 sa konal jubilejný 25. ročník súťaže Eurocup 2017 v Prešove. Súťažilo sa v 2 kategóriách – soft drink a barman´s choice drink. Naša žiačka Adriana Majerová zo IV.A získala striebornú medailuVeronika Dvorožňáková z III.A bronzovú medailu. Naše družstvo získalo celkovo striebornú medailu spomedzi 35 družstiev.

  Pri tejto príležitosti získala naša škola a Bc. Anna Zákutná aj ďakovný list a plaketu za dlhoročnú aktívnu účasť a prípravu talentovaných žiakov na tejto súťaži.

 • 27. 10. 2017

  Do galérie 25. ročník Eurocup 2017 boli pridané fotografie.

 • Európsky deň rodičov a školy

  Pri príležitosti Európskeho dňa rodičov a školy  žiaci IV. A, IV.B,  III.C a III.D Hotelovej akadémie Otta Brucknera v Kežmarku v spolupráci s vedením školy pripravili dňa 11.10.2017  akciu, ktorá bola venovaná rodičom, priateľom a pedagógom školy. Počas akcie študenti rodičom priblížili  zaujímavé aktivity žiakov v jednotlivých študijných odboroch – manažment regionálneho cestovného ruchu, hotelová akadémia, kuchár a čašník, servírka. Deň začal dolaďovaním posledných detailov – vyzdobovaním a úpravou učební, prípravou slávnostnej recepcie a precvičovaním programu. Hostí vítali  hostesky z odboru MRCR, tie rodičov zaviedli do tried, v ktorých študenti odprezentovali  zážitky z tematických ciest, výletov a exkurzií. Vystúpenia  doplnili  krátkym komentárom. Po skončení  prezentácií sa rodičia presunuli do vestibulu školy. Tu ich privítala riaditeľka školy, PhDr. Darina Siskovičová, ktorá  príhovorom otvorila slávnostnú recepciu. Stretnutie pozdravil i viceprimátor mesta Kežmarok - Ing.  Miroslav Perignáth. Prítomní  hostia  si pochutili  nielen výrobkoch  studeného a teplého bufetu, múčnikoch, nápojoch a dezertoch, ale mali aj možnosť spolu sa porozprávať o problémoch študentov a školy v príjemnom prostredí. Na záver treba dodať, že sa akcia vydarila a mala veľa pozitívnych ohlasov z každej strany. Všetci sa už teraz tešíme na nasledujúci ročník EDRŠ.

 • NOVÁ SÚŤAŽ - THE BEST VLOG IN FOREIGN LANGUAGE

  Vyhlasujeme súťaž o najlepší vlog v anglickom a nemeckom jazyku pre odbory:

  1. hotelová akadémia, čašník/servírka, kuchár - Predstav svoje obľúbené jedlo;

  2. MRCR - Predstav svoje obľúbené miesto.

  Termín odovzdania vlogu je do 13. 11. 2017 vyučujúcim cudzích jazykov.

  Vlogy budú uverejnené na FB stránke školy, kde im bude možné dať "LIKE".

  Vlog s najväčším počtom "LIKOV" vyhráva a autori budú odmenení zaujímavou cenou.

  vyučujúci CJ

 • SÚŤAŽÍME SO SJL

  Aj v tomto školskom roku si pre Vás vyučujúci SJL pripravili niekoľko "celoškolskoročných" ;-) súťaží s cieľom spríjemniť Vám učenie sa a pomôcť pri príprave na Vami vysnívanú maturitnú skúšku.

  O čo ide?

  Klikni na odkaz

  pod rovnakým názvom

  na ľavej lište!

   

 • "Máš zelenú!"

  Ahojte,

  veríme, že s Vašim prispením objavíme v piatok tisíc odtieňov zelenej. Zelenú farbu spájeme s prírodou. Zelená je aj farbou miernosti, je to ukľudňujúca farba, takže je vhodná na pozadie, aby mohol na nej vyniknúť prvok v popredí. Odtiene zelenej sú žiadané hlavne v logách mladých, rozbiehajúcich sa nádejných firiem, napríklad aj preto, že zelená na semafore znamená „Choď!“.

  Nezabudni!  V piatok máš zelenú!

  členovia Žiackej školskej rady

   

 • Pozvánka

  Srdečne pozývame všetkých zdravých a ochotných darcov krvi.

 • ISIC najaktuálnejšie info

  Milí rodičia a študenti!

  Prinášame Vám najaktuálnejšie info o  platnosti  ISIC preukazov

  Platnost_Preukazu_ISIC_EURO26.docx

 • Barmanský kurz 2017

  Barmanský kurz bola veľká skúsenosť. Prebiehal v príjemnej atmosfére lektorov pána Šefca a prezidenta SkBA pána Šuchtu. Výklad pred praktickou časťou bol veľmi zrozumiteľný.Boli sme výborná partia. Praktická časť bola veľmi zaujímavá a zvládli sme to, hoci s chybami. Veď sme len začiatočníci. Všetci úspešne ukončili barmanský kurz. Dvaja vybraní žiaci Nikola Krišandová z I.A  a Jakub Horník z II.B získali od SkBA ocenenie v podobe šejkra. Tento kurz nám dal veľa skúseností do života a ocenenie v podobe certifikátu platného v Medzinárodnej barmanskej asociácii.

  Ešte raz by sme sa chceli poďakovať členom SkBA a hlavne Bc. Zákutnej za túto možnosť.

  Annamária Oháleková, Tímea Sisková, Viktória Sústriková

 • 13. 10. 2017

  Do galérie Barmanský kurz 2017 boli pridané fotografie.

 • Návšteva Mestskej knižnice v Kežmarku

       3. októbra 2017 sme navštívili Mestskú knižnicu v Kežmarku.

       Po príchode sme sa usadili do zasadacej miestnosti a vypočuli si výklad spojený s prezentáciou o vzniku, vývoji a súčasnosti knihy a knižného umenia. Nazreli sme do histórie písma a výroby papiera a dozvedeli sme sa, ako vzniklo prvé písmo či z akého materiálu sa vyrábal prvý papier.  Rozdelili sme knihy do žánrov  a podľa druhu kníh  sme sa učili deliť samotné knižnice do rôznych kategórií, pretože niektoré z nich sú zamerané iba na jeden druh literatúry. Pani knihovníčka nám ukázala, ako sa jednoducho môžeme orientovať v knižniciach, kde je veľký počet kníh, a to pomocou ich zoznamu v katalógoch, lebo takmer v každej knižnici sú knihy zoradené abecedne - či už podľa autora, názvu alebo tematiky. Na záver sme šli na prehliadku do „detskej“ knižnice a knižnice určenej „staršej“ verejnosti.

       Keďže nás tlačil čas, naša prehliadka sa skončila a my sme sa vrátili späť do školy. Bol to pekný zážitok, ktorý by som si rád zopakoval.

  Patrik Gallik /1.A/

 • Do galérie Návšteva Mestskej knižnice v Kežmarku boli pridané fotografie.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Hotelová akadémia Otta Brucknera Kežmarok
  MUDr. Alexandra č. 29
  060 01 Kežmarok
 • +421 x 052/4523035
  fax +421 x 052/4522748

Fotogaléria