• Zahraničná odborná prax

• Zahraničná odborná prax študentov školy má bohatú a dlhoročnú tradíciu a zohráva vo výchovno-vzdelávacom procese dôležitú úlohu, lebo umožňuje študentom skonfrontovať si  na škole získané odborné vedomosti a praktické zručnosti, jazykovú pohotovosť a zručnosť v cudzokrajnom prostredí a zároveň tieto kompetencie ďalej rozvíjať a obohacovať. Sú to odborné stáže v zahraničí počas školského roka a cez prázdniny, kde sa žiaci zdokonaľujú v jazykových kompetenciách, odborných kompetenciách a kompetenciách sociálnych k práci a spolupráci s inými.

Škola spolupracuje s partnermi v Nemecku, Grécku a Taliansku.

Zahraničná odborná prax je jednou z foriem implementácie európskej dimenzie do výchovno-vzdelávacieho procesu. Z uvedených dôvodov budeme aj zahraničnú odbornú prax neustále podporovať a skvalitňovať pri nadväzovaní nových kontaktov v zahraničí.