• Centrum odborného vzdelávania a prípravy

• Schválenie COVP

• Republiková únia zamestnávateľov (RÚZ) svojim rozhodnutím č. 05/2014/COVP/RUZ

vyhovela  žiadosti našej školy pôsobiť od 29. 10. 2014 ako

Centrum odborného vzdelávania a prípravy

pre gastronómiu, hotelierstvo a turizmus.

Rozhodnutie_o_schvaleni_COVP.pdf

Hotelová akadémia Otta Brucknera v Kežmarku ako

Centrum odborného vzdelávania a prípravy pre gastronómiu hotelierstvo a turizmus

Museli sme preukázať splnenie hodnotiacich štandardov COVP, čo je zamestnávateľmi požadovaná a záväzná charakteristika kvantitatívnych a kvalitatívnych vlastností pôsobenia školy. Je to miera, kedy je možné vzdelávací výkon školy označiť za vzorový a označiť školu za Centrum odborného vzdelávania prípravy.

Medzi hodnotiace štandardy COVP, ktoré boli posudzované patrí poskytovanie a pôsobnosť odborného vzdelávania a prípravy, vybavenosť pre daný odbor, partnerská a iná činnosť, kvalita výučby (kladné referencie zriaďovateľa, schopnosť implementovať novinky z praxe do vzdelávacieho programu školy, vysoká odbornosť a kvalifikovanosť pedagogických zamestnancov), motivácia žiakov ZŠ, SOŠ a ich nábor, učebnice a učebné texty, praktické vyučovanie žiakov, ďalšie vzdelávanie, maturitné skúšky a záverečné skúšky, marketing.

Našou snahou je priviesť školu pôsobiacu ako Centrum OVP ku komplexnej kvalite v sektore stredoškolského odborného vzdelávania.

Základné údaje a ciele Centra odborného vzdelávania a prípravy (COVP)

1.ZÁKLADNÉ IDENTIFIKAČNÉ ÚDAJE
            Názov centra odborného vzdelávania a prípravy: Centrum odborného vzdelávania a prípravy pre gastronómiu, hotelierstvo a turizmus v Hotelovej akadémii Otta Brucknera Kežmarok. (COVP)

Adresa sídla: MUDr. Alexandra 29, 060 01 Kežmarok